Bílá koza

Restaurant Capra

PŘÍBĚH KOZY

Na počátku byla koza. Koza se jmenovala CAPRA a žila v domě U Černého orla na jižní straně litoměřického náměstí. Kolem domu již od roku 1564 slídil vlk, který měl na kozu políčeno. V průběhu let hostil dům U Černého orla významné osobnosti; pobýval zde například český král Maximilián II. Habsburský s císařovnou Marií Španělskou, ale vlkovi se nikdy nepoštěstilo práh překročit. Roku 1715 je poprvé v přízemí domu zmiňován hostinec zvaný „Bílý lev“ (Weisser Lowe). Tento název pochází z pověsti, kdy se vlk pokusil převléci za lva a zmást tak nebohou kozu. CAPRA však jeho úmysl prokoukla a celého vlka natotata polila mlékem. Vzájemné hašteření trvalo dalších více než 300 let, až se jednoho dne roku 2020 rozhodla koza pozvat vlka na večeři do nově otevřeného Restaurantu CAPRA.

A světe div se, vlk se nažral a koza zůstala celá.

Tři kozy

Seznamte se

TÝM CAPRA

TÝM CAPRA

Barman Tomáš Nyári Restaurant CAPRA
Tomáš Nyári

barman

Bohaté zkušenosti s gastronomií získával posledních 10 let v řadě prvotřídních 5hvězdičkových hotelích, jako jsou například Cloud 9 Sky Bar & Lounge v hotelu Hilton, BeBop Bar v proslulém hotelu Alcron, nebo v jednom z nejlepších hotelových řetězců na světě Four Season Prague. Zkušenosti a znalosti sbíral rovněž v legendárním Hemingway baru. Tomáš je úspěšný účastník několika mezinárodních barmanských soutěží. Mezi největší jeho úspěchy patří Diageo World Class světové finále – Top 20 (z původních 10 000 barmanů, 1. místo Diageo World Class ČR, 3. místo Calvados Trophy světové finále, 1. místo Pampero Anniversario Cup, 2. místo Barman roku České barmanské asociace.

Barbora Buršová

cukrářka

Dosavadní zkušenosti sbírala v různých provozech v Praze např. SaSaZu, Soho restaurant a Chateau St. Havel. Teď máte možnost ochutnat její umění u nás v restaurantu CAPRA.

Barbora Buršová
Sommelier Matěj Rusnák Restaurant CAPRA
Matěj Rusnák

sommelier

Víno rozléval, radost rozdával a deset let působil v krkonošských hotelích s 4hvězdičkovým a 5 hvězdičkovým standardem (Hotel Savoy Špindlerům Mlýn, Hotel Omnia Jánské Lázně, Grund Resort Mladé Buky). Je držitelem barmanského certifikátu CBA, řady certifikátů AHR ČR a ASČR (Asociace Sommelieru ČR). V Restaurantu CAPRA vás seznámí s vinným lístkem a doporučí dokonalou kombinaci vína a pokrmů.

“Ženy, víno, zpěv!”

Rohy
Kontakty
Mírové náměstí 12/4, 412 01 Litoměřice
Mob: (+420) 731 434 252
E-mail: rezervace@capra.cz
Kde nás najdete

Ukázat na mapě
GPS: 50.5334533N, 14.1320028E

stravenky-footer
Otevírací doba

Restaurant je trvale uzavřený.

Sledujte nás
VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA  © 2018 - 2022 CREATED BY 

Konec jedné Capry

Vážení hosté,
nemá smysl dlouho chodit kolem rozvařené kaše. Náš restaurant ukončuje provoz.

Z mnoha důvodů jsme byli nuceni postupně omezovat otevírací dobu; zrušili se večeře, pak skončilo speciální menu… Vždy jsme se snažili, aby se každá vaše návštěva změnila v zážitek, kladli jme důraz na kvalitu a přístup a odměnou jste pro nás byli vy, naši hosté.

Rádi bychom vám poděkovali za důvěru, kterou jste věnovali našemu restaurantu. Vážíme si toho! Přejeme vám mnoho úspěchů a gastronomických zážitků. Kolegům restauratérům přejeme spokojené hosty a dostatek sil!

Poslední obědové menu servírujeme 25. února 2022.

Poslední snídaně si můžete vychutnat 6. března 2022.

Za celý tým CAPRA ještě jednou děkujeme!